Athletic Staff Contact Information


Athletic Director
Robert Harmer - [email protected]

Assistant Athletic Director

Julia Schick Myatt - [email protected]
 
Athletic Secretary
Linda Pagano - [email protected]

Strength and Conditioning Coach:
Jamie Marsh - [email protected] (Summer, Winter and Spring session)
Mike Awad - [email protected] (Fall session)
 
Athletic Trainers
Chris Krefski- [email protected]
Shannon Ruegger- [email protected]
 

High School Athletics

Fall


Football
Head Coach:  Dan Higgins- [email protected]
James Marsh - [email protected]
AJ Cook - [email protected]
Craig Lowery [email protected]
Rashon Cooper - [email protected]
Frank Uhrin - [email protected]
Jeff Cerro - [email protected]
Loroine McKnight - [email protected]

Boys Cross Country
Head Coach:  Pete Buccino- [email protected]

Girls Cross Country
Head Coach:  Ashwin Anantharaman - [email protected]

Boys Soccer
Head Coach:  Dave Hilgert- d[email protected]
Ray Horne- r[email protected]
Michael Jasper - [email protected]
Scott Marshall - [email protected]

Girls Soccer
Head Coach:  Dan Verdia - [email protected]
 
Field Hockey
Head Coach:  Cynthia Botett- [email protected]
Heather Seeney:  [email protected]
Dana Straffer :  [email protected]

Gymnastics
Head Coach:  Noelle Hartje - [email protected]
 
Tennis- Girls
Head Coach: Chris Puder - [email protected]
Toni Tassio - [email protected]
 
Fall Cheerleading
Head Coach: Zakiyah Riddick - [email protected]
Sarah Benn - [email protected]
Laura Taylor - [email protected]

Girls Volleyball
Head Coach:  Brian Tuskan- [email protected]
Lucas Costa - [email protected]
Amarfi Herrera - [email protected]

Strength & Conditioning 
Mike Awad - [email protected]
 
Winter

Boys Basketball
Head Coach:  Darius Griffin -  [email protected]
Ron Livingston -  [email protected]
Loroine McKnight - [email protected]
 
Girls Basketball
Head Coach:  Chris Puder - [email protected]
Dre'Shonda Williams - [email protected]
Jeffrey Conway - [email protected]
Kiamsha Bynes - [email protected]

Wrestling
Head Coach:  Daniel Smith - [email protected]
Anthony Hrabar - [email protected]
Mike Awad - [email protected]
 
Boys and Girls Swimming
Head Coach:  Noelle Hartje - [email protected]
Brian Tuskan - [email protected]

Boys and Girls Bowling
Head Coach: Toni Tassio - [email protected]
 
Boys Winter Track
Head Coach Boys:  Pete Buccino- [email protected]
Dan Verdia - [email protected]

Girls Winter Track
Head Coach Girls: Ashwin Anantharaman - [email protected]
Camisha Pierson - [email protected]

Winter Cheerleading 
Head Coach: Zakiyah Riddick - [email protected]
Laura Taylor - [email protected]
Imani McEachern -[email protected]

Strength & Conditioning
James Marsh - [email protected]

Spring

Baseball
Head Coach: Rob Stoddard - [email protected]
Kyle Dunich - [email protected]
Michael Jasper - [email protected]
Justin Cere - [email protected]

Softball
Head Coach:  Amanda Mclean -  [email protected]
Kristie Crilley - [email protected]
Amanda Siedlecki - [email protected]
DreShonda Williams - [email protected]

Boys Spring Track
Head Coach: Pete Buccino- [email protected]
Jonathan Buggey- [email protected]
James-Edwards Boyd - [email protected]
Loroine McKnight - [email protected]
Garin Hilton - [email protected]

Girls Spring Track
Head Coach-Ashwin Anantharaman-[email protected]
Cindy Botett-[email protected]
Dan Verdia - [email protected]
Camisha Pierson - [email protected]
Shaina Smith - [email protected]

Golf
Peter Reynolds:  [email protected]

Boys Tennis
Head Coach:  Dana Strafer - [email protected]

Boys Volleyball
Head Coach: 
Dritan Lazemetaj - [email protected]
Brian Tuskan - [email protected]
Lucas Costa - [email protected]

Strength & Conditioning
James Marsh - [email protected]

P with Arrow